TupbebeX | Tüp Bebek Kablosuz Eş doğrulama güvenlik sistemi

Tüp bebek tedavilerinde çipli güvenlik sistemi

DEGODE Teknoloji Hizmetleri Ltd.Şti. tarafından 2011 ‘de piyasaya sürülen ve Türkiye’de önde gelen bir çok tüp bebek merkezinde halen kullanılmakta olan TupbebeX – Tüp Bebek Merkezi Yönetim Sistemi yazılımına ek olarak, TupbebeX ID – Tüp Bebek Çipli Elektronik Şahitlik ve Güvenlik Sistemi ürününü piyasaya sundu.

TupbebeX ID ; tüp bebek tedavilerinde , ” acaba yumurta, sperm ya da embriyolar karışır mı? “, “tüp bebek karışır mı” ,  “tüp bebek güvenli mi“, “ya benim çocuğumda karışırsa” korkularına son veriyor.

Tup bebek tedavisinde doğrulama sistemi

Tüp Bebek Güvenliği ve Eş Doğrulama Sistemi

TupbebeX ID Nedir ? Tüp bebek tedavisi uygulayan merkezler için Çipli Elektronik Şahitlik ve Güvenlik Sistemi dir. Tüp bebek tedavisi gören hastalara ait sperm ve yumurta örneklerinin, kablosuz çipler ile hatasız olarak eşleştirilmesi ve tüm tedavi aşamalarında ( Sperm testi, Yumurta toplama, yumurtaların takip edilmesi, yumurta ve sperm işlemi (ICSI), Embriyo Transfer işlemi, Embriyo ve Sperm dondurma işlemleri) kablosuz olarak verilerin doğrulamasını – eşleşmesini kontrol altında tutan elektronik bir güvenlik sistemidir.

Türkiye’de ve dünyada yaygınlaşan tüp bebek tedavilerinde son zamanlarda yaşanan yumurta ve spermin karışıtırılması sonucu ortaya çıkan kötü örnekler, telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurmuştur. Tüp bebek tedavilerindeki bu güvenlik açığını engellemek üzere, tamamen %100 Türkiye’de AR-GE ‘si yapılmış ve geliştirilmiş olan TupbebeX ID – Tüp Bebek Çipli Elektronik Şahitlik ve Güvenlik sistemi, hastaların ve tüp bebek tedavi merkezlerinin, tedavi süresince güvende olmalarını ve oto kontrolü sağlamaktadır.

Sistem yazılım ve donanım olarak tamamen Türkiye’de geliştirilmiş olup, tüp bebek merkezlerinin talep ve istekleri doğrultusunda güncellenebilmektedir.

Tupbebek-kablosuz-dogrulama-sistemiSistem, kablosuz elektronik radyo dalgaları olan RFID sistemi ile çalışmaktadır. Tedavi başlangıcında hastaya verilen Hasta Kartı ile tedavi süresince kullanılacak olan kablosuz kullan-at etiketler eşleştirilmektedir. Gerek laboratuvar, gerekse ameliyathane içerisinde, tüm işlemler kablosuz olarak doğrulama işleminden geçmektedir. Aynı zamanda kullanılan tüm kullan-at materyallerinin hepsinin üzerinde hasta-eş adı ve hasta numarası etiketleri bulunmaktadır.

Laboratuvarda ki işlemler, sadece yetkilendirilmiş personeller tarafından yapılır. İşlem sırasında hasta ameliyathane de ki LCD ekranından işlemler hakkında bilgi sahibi olur ve kimlik bilgilerini görür. Hasta LCD panelde ki bilgileri görerek güvenliği pekiştirir. Laboratuvar personeli dokunmatik panelleri kullanarak hasta ile ilgili verileri sisteme girebilir. Tüm yapılan işlemler, personel, tarih-saat, işlem türü vb. tüm hareket bilgileri ana sistem üzerinde kayıt altında tutulur. Herhangi bir örnek uyuşmazlığında sistem kendini bloke eder ve işlemin devam etmesine izin vermez. Belirtilen alarm yöntemleri ile ( sms, e-posta vb) yetkili kişilere de anlık olarak uyarı gönderir.

Klasik yöntemle çalışan Tüp bebek merkezi laboratuvarlarında oluşabilecek karışıklıkları önlemek için, eksiksiz bir güvenlik sistemidir. Bunun yanında laboratuvar personellerinin, sistem iş akışına uymasını sağlar. Personel insiyatifinde değil, sistem kontrolünde bir iş akışı sağlanır.

 

IVFID Witness System pdf broşürümüz için lütfen TIKLAYINIZ

UYGULAMA ÖRNEKLERİ


Tüp Bebek Tedavilerinde Güvenlik Sistemi - TupbebeX ID

TupbebeX ID sisteminin varlığı, tedaviye gelen hastalar üzerinde de olumlu etki yaratmaktadır. Hasta tüm tedavi süresince kendini güvende hissetmektedir.

” Siz de hastalarınıza benzersiz bu deneyimi yaşatın. Hastalarınız da, siz de güvende olun. ”

Genel PDF broşürümüzü indirmek için TIKLAYINIZ